3 minuty czytania

21 Stycznia każdego roku jest wyjątkowy, to Dzień Babci. Dzieci  świętują ten dzień naprawdę szczególnie - wierszyki, piosenki, laurki to przepiękne prezenty. Często babcie rozpieszczają wnuki, zapominając o własnych potrzebach. Dlatego w ten szczególny dzień to TY ROZPIEŚĆ SWOJĄ BABCIĘ! Podaruj jej kosmetyki dobrane do jej wieku i potrzeb!


Dlaczego kosmetyki?

Bo to taki drobny luksus, którego niektóre nasze babcie się wyrzekają. Powody są różne: przekonanie, że „w tym wieku” już nie trzeba się nikomu podobać, przedkładanie potrzeb innych nad swoje własne, oszczędzanie. A prawda jest taka, że każda kobieta lubi się czuć zadbana, niezależnie od wieku.

Skóra dojrzała potrzebuje przede wszystkim dobrego nawilżenia i ujędrnienia, ponieważ z wiekiem robi się cieńsza i bardziej sucha. Oddzielnie krem na dzień i na noc, ponieważ mają inne składy i działają lepiej w określonych warunkach. Warto rozejrzeć się za maskami, pod oczy, na twarz i… szyję. Kosmetyki z witaminami dodatkowo odżywiają skórę i nadają jej blasku.


Czy warto używać kosmetyków liftingujących? -Tak!

Napinają i wygładzają skórę , dzięki czemu wydaje się młodsza. Szczególną uwagę należy zwracać na skład produktu. Najskuteczniejsze kremy, to takie z ekstraktami z roślin, olejami roślinnymi, drobinami złota, platyny, a nawet z ekstraktem  z kawioru. Kremy świetnie sprawdzają się do codziennego stosowania oraz stosowania jako bazy pod makijaż. Zobacz nasze kremy. 

       Pamiętaj jednak, że krem to nie czarodziejska różdżka, nie działają od razu, dla widocznych efektów trzeba je stosować jakiś czas.


Zadbaj o delikatną skórę pod oczami.

Skóra w okolicach oczu wymaga nieco innej, lżejszej pielęgnacji. Często mają postać żelu, płynnego serum lub super lekkiego kremu. Często pozbawione są mocnych zapachów, mają mniejszą ilość składników, a to wszystko po to, by uniknąć reakcji alergicznych, podrażnień oczu, łzawienia, pieczenia. Ma na celu wysokie nawilżenie, rozjaśnienie cieni pod oczami i ukojenie zmęczonej skóry. Sprawdź ofertę kremów pod oczy


Serum, jako świetna alternatywa dla kremu.

Serum jest przeznaczone raczej do krótkotrwałego stosowania, ponieważ jego działanie jest zintensyfikowane. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to coś w rodzaju witaminowej bomby dla skóry. Jednak ze względów na intensywność działania, odpowiednie będzie stosowanie serum kilka razy w tygodniu, nie codziennie. Będzie to świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Nasze propozycje serum do twarzy 


Nie samymi kosmetykami człowiek żyje, ważny jest 
też ruch, dobre odżywianie i coś dla duszy. Zatem jeśli planujesz stworzyć babci niesamowite przeżycia w tym pięknym dniu, wybierzcie się też na spacer i ugotujcie wspólnie pyszny obiad.
 
W tym wspaniałym dniu, życzymy wszystkim Babciom, przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i optymizmu!

Wszystkiego najlepszego!