Latem, kiedy wybieramy lżejsze obuwie, takie jak klapki, czy sandały, musimy się liczyć z tym, że nasze stopy będą odkryte. Stopy jednak, z racji swoich ważnych funkcji, często lubią rogowacieć. A taka skóra nie wygląda estetycznie. Jak dbać o stopy, aby zawsze były gładkie i zadbane?
Po pierwsze, złuszczanie

Przyzwyczailiśmy się już do peelingów i scrubów do twarzy i ciała. Takich zabiegów potrzebuje cała nasza skóra, stopy również. Dlatego warto raz, lub dwa razy w tygodniu taki peeling wykonać. Możemy w tym celu użyć produktów, których używamy do złuszczania martwego naskórka na ciele. Warto wtedy wybrać peeling gruboziarnisty. Istnieje jednak mnóstwo takich produktów przeznaczonych specjalnie do stóp.

Polecamy:


Inną metodą pozbywania się martwego naskórka jest znany nam wszystkim, stary i dobry pumeks. Ta porowata skała magmowa jest naturalnym i bardzo skutecznym środkiem złuszczającym. Musimy pamiętać, że to nie silne i mocne tarcie jest kluczem do gładkiej skóry, a delikatność i systematyczność. Takie złuszczanie powinno być stosowane raz w tygodniu, w delikatny sposób, kolistymi ruchami. Gdy takie zabiegi wykonujemy zbyt często i za mocno, możemy jedynie nasilić problem rogowacenia się skóry na stopach. I tym samym pogorszyć ich stan. Dlatego pamiętaj, rób to regularnie i z uczuciem ;)


Po drugie, nawilżanie

Natura w ogóle nie wzięła pod uwagę względów estetycznych, kiedy dała nam stopy. Ta część naszego ciała nie posiada gruczołów łojowych, czyli jest pozbawiona naturalnego systemu nawilżania i natłuszczania skóry. Tak więc o ich gładkość i miękkość musimy dbać sami. Na szczęście z pomocą przychodzi nam cały arsenał kremów i balsamów.

Dla lepszego efektu nawilżenia, warto przed snem dokładnie wmasować w stopy wybrany produkt, a następnie założyć bawełniane skarpetki. Dzięki temu kosmetyk lepiej się wchłonie. 

Polecamy:


Co na opuchnięcia i zmęczone stopy?

Nogi do góry! Czyli przede wszystkim warto odpocząć i położyć się w takiej pozycji, w której nogi znajdują się wyżej niż reszta ciała. Takim stopom warto również zafundować relaksującą kąpiel. Najlepiej w towarzystwie soli i olejków eterycznych. Dobrze sprawdzi się także masaż obolałych miejsc, np. z użyciem peelingu. Warto zastosować krem chłodzący, specjalnie przeznaczony do tego typu dolegliwości. Ulga gwarantowana.

Opuchliznę mogą wywołać niektóre produkty spożywcze. Najczęstszym winowajcą jest pożywienie z wysoką zawartością soli. By zapobiegać tym przykrym skutkom, unikaj chipsów, paluszków i innych intensywnie solonych przekąsek. Cukier również może powodować opuchnięcia stóp, więc ogranicz jego ilość w swojej diecie do minimum.

Polecamy:


Zadbane stopy

Z taką wiedzą i całym arsenałem produktów, z całą pewnością będziesz mogła / będziesz mógł pochwalić się pięknymi i zadbanymi stopami :)